Labdarúgó Euro2020: Angliával és Ukrajnával vált teljessé a nyolcak mezőnye
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2021.06.29. 23:35 | Frissítve: 2021.06.29. 23:47
Budapest - Lezárult a nyolcaddöntős etap, búcsúztak a németek is. Folytatás pénteken és szombaton. A belga-olasz meccs lesz a negyeddöntők slágere.
A kedd esti két mérkőzéssel lezárult a nyolcaddöntős szakasz, kialakult a labdarúgó kontinensbajnokság legjobb nyolc együttesének mezőnye.
Nincs már versenyben a magyar válogatottat is felsorakoztató, halálcsoportnak nevezett kvartett mindhárom továbbjutója - egyaránt búcsúzott a kieséses szakasz első körében a francia, a német és a portugál sztárcsapat is.
A nyolcaddöntők utolsó mérkőzésén Ukrajna az utolsó utáni pillanatokban, a hosszabbítás hosszabbításában a néhány perce beállt csereember, Artem Dovbik fejesgóljával harcolta ki a továbbjutást az emberhátrányban játszó svédek ellen.
Az ukránok szombaton a negyeddöntőben az angol válogatott ellen lépnek pályára Rómában.
Ukrajna - Svédország 2-1 (1-1, 1-1, 1-1), hosszabbítás után
Glasgow, Hampden Park, vezette: Daniele Orsato (olasz)
Ukrajna: Buscsan – O. Karavajev, Zabarnij, Krivcov, Matvijenko – Szidorcsuk (Bezusz, 118.), Sztepanenko (Makarenko, 94.), Zincsenko – Jarmolenko (Dovbik, 106.), Jaremcsuk (Beszedin 91., Cihankov, 102.), Saparenko (Malinovszki, 61.). - Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko
Svédország: Olsen – Lustig (Krafth, 83.), Lindelöf, Danielson, Augustinsson (Bengtsson, 83.) – S. Larsson (Claesson, 97.), K. Olsson (Helander, 101.), Ekdal, Forsberg – Kulusevski (Quaison, 97.), Isak (M. Berg, 97.). - Szövetségi kapitány: Janne Anderson
Gólok: Zincsenko (27.), Dovbik (121.), illetve Forsberg (43.)
Kiállítva: Danielson (99.)
Nyolcaddöntők
Dánia - Wales 4-0
Olaszország - Ausztria 2-1
Csehország - Hollandia 2-0
Belgium - Portugália 1-0
Spanyolország - Horvátország 5-3, hosszabbítás után
Svájc - Franciaország 3-3, büntetők: 5-4
Anglia - Németország 2-0
Ukrajna - Svédország 2-1, hosszabbítás után
Negyeddöntők
július 2., péntek:
Svájc - Spanyolország, Szentpétervár 18.00 (1.)
Belgium - Olaszország, München 21.00 (2.)
július 3., szombat:
Csehország - Dánia, Baku 18.00 (3.)
Ukrajna - Anglia, Róma 21.00 (4.)
Elődöntők
július 6.:
a 2. negyeddöntő győztese - az 1. negyeddöntő győztese, London, 21.00
július 7.:
a 4. elődöntő győztese - a 3. elődöntő győztese, London 21.00
Döntő:
július 11., London, Wembley Stadion:
az 1. elődöntő győztese - a 2. elődöntő győztese