Ismét Petőfi-napot rendeztek Debrecenben
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.03.25. 13:18 | Frissítve: 2019.03.25. 13:59
Debrecen – A programra 18 iskolából 295 diák érkezett.
Az Európai Tehetségnaphoz is kapcsolódott a Petőfi-nap, melyet március 21-én rendezett meg a Debreceni Petőfi Sándor Általános Iskola, s amelyre 18 iskolából 295 diák érkezett.
A tehetséges diákok megyei és városi szintű megmérettetéseken, alsó és felső tagozatos korcsoportokban, egyéni és csapatversenyek formájában mutatták meg felkészültségüket. A házigazda debreceni iskola diákjai versenyen kívül indultak.
íme, az eredmények.
„Fejtörők, rejtvények” komplex megyei csapatverseny helyezettjei
I. Ibolya Utcai Általános Iskola (csapattagok: Fekete Zétény, Vadai Balázs, Nagy- Szendrey Leon)
felkészítő pedagógus: Sebestyén Mária
II. Ibolya Utcai Általános Iskola (csapattagok: Horváth Ákos, Konyári Dániel, Tóth Péter), felkészítő: Kovácsné Szabó Judit
III. Szoboszlói Úti Általános Iskola (csapattagok: Pozsonyi Milán, Elek Dorottya, Egri Boróka), felkészítő: Kocsisné Szentjóbi Szabó Enikő és Szilágyi Andrea
Városi szövegértési verseny helyezettjei
2. évfolyam
I. Juhász Boldizsár (Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI), felkészítő: Nawrockiné Tóth Emese
II. Oláh Zoltán (Debreceni Hunyadi János Általános Iskola), felkészítő: Samók Gyuláné
III. Kun-Sipos Zsófia (Szoboszlói Úti Általános Iskola), felkészítő: Pappné Szűcs Ágnes
3. évfolyam
I. Nagy-Szendrey Noel (Ibolya Utcai Általános Iskola), felkészítő: Sebestyén Mária
II. Péter Dorka (Debreceni Benedek Elek Általános Iskola), felkészítő: Krizsánné Daskó Magdolna
III. Fehértói Nóra (Debreceni Benedek Elek Általános Iskola), felkészítő: Garancsiné Varga Nóra
4. évfolyam
I. Zámbori Anna (Ibolya Utcai Általános Iskola), felkészítő: Győriné Szécsi Zsuzsanna
II. Nagy Nelli (Ibolya Utcai Általános Iskola), felkészít: Győriné Szécsi Zsuzsanna
III. Tibay Sára (Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola), felkészítő: Szimáné Vlajk Mária
Városi anyanyelvi, nyelvhelyességi csapatverseny helyezettjei
I. Vénkerti Általános Iskola és AMI (csapattagok: Mezey Viktória, Varga Virág, Gábori Leila, Kaszás Blanka), felkészítők: Csákfalviné Veniger Ágnes, Szűcsné Somi Éva
II. Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskola és AMI (csapattagok: Fekete Anna Lili, Lovász Nóra, Sarkadi Melissza, Besenyei Barbara), felkészítő: Szil András
III. Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI (csapattagok: Szekeres Dóra, Szántó Szonja, Csikós Réka, Tóth Tamara Veronika), felkészítő: Szűcs Lászlóné Tóth Zsuzsánna, Szatmári-Szabó Szilvia Margit
Városi angol nyelvi szövegértés egyéni verseny eredményei
5. évfolyam
I. Antal Máté Zoltán (Nyírmártonfalvai Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Kövérné Czobor Zsuzsa
II. Porcsin Tamás (Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Nagy Tímea
III. Oláh Szabolcs (Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI)
felkészítő pedagógus: Baloghné Szabó Tímea
Különdíj: Makray Áron (Debreceni Hatvani István Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Kissné Varga Katalin
6. évfolyam
I. Hajdu Márton (Ibolya Utcai Általános Iskola )
felkészítő pedagógus: Bodnárné Kiss Ágnes
II. Vígh Flóra (Ibolya Utcai Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Vajdics Zsuzsánna
III. Restás Lea Csenge (Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI)
felkészítő pedagógus: Baloghné Szabó Tímea
Városi német nyelvi szövegértés egyéni verseny eredményei
5. évfolyam
I. Nagy Zsombor Ádám (Debreceni Vörösmarty Általános Iskola és AMI)
felkészítő pedagógus: Vasné Balogh Mária
II. Ádám Gréta Luca (Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Bangáné Béres Ildikó
III.Orsó Árpád István (Debreceni Vörösmarty Általános Iskola és AMI)
felkészítő pedagógus: Vasné Balogh Mária
6. évfolyam
I. Horváth Beáta Éva (Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Dicső Katalin
II. Marinka Marcell (Debreceni Vörösmarty Általános Iskola és AMI)
felkészítő pedagógus: Bellonné Serbán Tünde
III. Nagy Dóra (Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Móréné Veress Edit
Különdíj: Dorogi Vivien Lilla (Debreceni Benedek Elek Általános Iskola)
felkészítő pedagógus: Czégény-Kiss Anna
Városi „Élő bolygónk” környezetvédelmi csapatverseny helyezettjei
I. Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskola és AMI (csapattagok: Szabó Nikolett Lili, Szilágyi Cintia, Jenei Dóra, Tóth Boglárka), felkészít: Kelemenné Hortobágyi Ilona, Kajatinné Csikai Krisztina
II. Debreceni Hatvani István Általános Iskola (csapattagok: Tóth Mogyorósi Hanna, Fazokán Sára, Matus Júlia, Vass Boglárka), felkészítők: Nagyházi Andrea, Nemesné Major Adrienn
III. Debreceni Bolyai János Általános Iskola és AMI (csapattagok: Buglyó Boglárka, Csajkos Dóra, Fekete Anna, Nagy Annamária), felkészítő: Takácsné Kovács Ágnes
Városi LEGO modell- és makett építő csapatverseny helyezettjei
I. Tóth János, Tatár Máté László, Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI
II. Diószegi Nándor, Kovács Ármin, Mikepércsi Hunyadi János Általános Iskola és AMI
III. Tóth Péter, Oskolás Zsombor, Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI
Különdíj: Berhés Botond, Berhés Zalán, Szűcs Lajos, Lévai Bálint - Debreceni Hunyadi János Általános Iskola
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)