Szép eredmények születtek a Sportlövő Diákolimpia hajdú-bihari döntőjében
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2023.05.04. 08:35 | Frissítve: 2023.05.04. 08:41
A Lövészsuli Sport Egyesület Domb utcai lőtere adott otthont a Sportlövő Diákolimpia Hajdú-Bihar vármegyei döntőjének.
A megmérettetésen kilencvenöt tanuló képviselte oktatási intézményét és küzdött az országos döntőbe kerülésért. Az általános iskolás lányok légpuskás, húszlövéses versenyében mindhárom dobogós helyre a DLSE-ben gyakorló és készülő fiatalok állhattak fel. Bohutinsky Elizabet (Hőgyes Endre Gimnázium) 157 körrel aranyérmet nyert, őt követte Sofya Dincer (Debreceni Nemzetközi Iskola) 153 körrel, harmadik helyen Lugosi Luca Rózsa (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) zárt 149 körrel.
A fiúk versenyében a Hajdúböszörményi Torna Egylet (HTE) színeiben készülő Boros Máté Levente (Középkerti Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) nyerte az aranyérmet 169 körrel. Őt követte a DLSE-ben készülő Bohutinsky Alexander (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 154 körrel, a bronzérmet ugyanennyi körrel – a belső tízesek száma határozta meg a helyezést – a HTE-ben edző Borsó Gergő (Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola) hozta el.
Az általános iskolás lányok légpisztolyos, húszlövéses versenyszámának első helyén a HTE-ben készülő Szekeres Zsófia (Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola) végzett, őt követte a DLSE-ben edző Cséki Emma (Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola) és Bohutinsky Elizabet (Hőgyes Endre Gimnázium).
A kategória fiú mezőnyében mindhárom helyen a DLSE-ben készülő fiatalok állhattak a dobogóra: Bohutinsky Alexander (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) első helyen zárt, Pető László (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) ezüstérmet, míg Kaló Balázs (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola) bronzérmet nyert.
A középiskolás lányok légpuskás, húszlövéses versenyében Vágner Lara (Tóth Árpád Gimnázium) aranyérmes lett, a HTE-ben készülő Bakó Ivett (Északi ASzC Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium) ezüstérmet nyert, a DLSE-ben készülő Pető Zsófia (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma) a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Bakó Ivett a középiskolás lányok légpisztolyos, húszlövéses versenyében aranyérmet nyert.
A középiskolás fiúk légpuskás, húszlövéses versenyszámában 158 körrel a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium indulója, Őze Csanád nyerte az aranyérmet, őt követte a DLSE-ben készülő Papp Levente Boldizsár (Tóth Árpád Gimnázium) 154 körrel, illetve Drimba Ruben (Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 150 körrel.
A középiskolás fiúk légpisztolyos, húszlövéses versenyszámában szintén három, DLSE-ben készülő fiatal állhatott dobogóra: első helyen Deák Kevin (Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium), második helyen Gönczi Tamás (Debreceni Református
Kollégium Dóczy Gimnáziuma), harmadikként pedig Szincsák Patrik (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma) zárta a vármegyei döntőt.
A Magyar Sportlövők Szövetsége (MSSz) versenyengedélyével rendelkező középiskolások negyvenlövéses versenyszámban indultak.
A középiskolás lányok légpisztolyos, negyvenlövéses versenyében a Debreceni Lövészsuli Sport Egyesület három igazolt sportolója végzett a dobogón. Az aranyérmet Pető Boglárka (Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum) nyerte 373 körrel, csapattársa, Szemán Gréta (Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) másodikként zárt 357 körrel, Kacsurják Gréta Mercédesz (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázuma és Általános Iskolája) 326 körrel harmadik lett.
Középiskolás fiúk légpisztolyos, negyvenlövéses versenyében a DLSE versenyzője, Molnár Ádám (Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 373 körrel első helyen végzett, míg a Hajdúböszörményi Torna Egylet lövésze, Boros Dominik Sándor (Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum) 334 körrel ezüstérmet nyert.
Az általános iskolás lányok, légpuska húszlövéses csapatversenyét a Debreceni Nemzetközi Iskola Sofya Dincer, Hudra Bianka, Nagy Inez összeállítású csapata nyerte 321 körrel.
A középiskolás lányok légpuska húszlövéses csapatversenyében a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium csapata (Kelemen Hanna, Kulánda Mira, Bodnár Jázmin) hozta el az aranyérmet 437 körrel.
A középiskolás fiúk légpuska húszlövéses csapatversenyét szintén a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium Őze Csanád, Nacsa Gábor Vince, Csegezy Zsombor összeállítású együttese nyerte 450 körrel.
Az egyéni versenyszámok első három, míg a csapatverseny első helyezettje továbbjutott a Diákolimpia országos döntőjébe, amelyet május 20-án Gyöngyösön rendeznek meg.
Eredmények:
Sportlövő Diákolimpia Hajdú-Bihar vármegyei döntő:
Általános iskolás lányok, légpuska húszlövéses versenyszám:
1. Bohutinsky Elizabet (Hőgyes Endre Gimnázium) 157
2. Sofya Dincer (Debreceni Nemzetközi Iskola) 153
3. Lugosi Luca Rózsa (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 149
Általános iskolás fiúk, légpuska húszlövéses versenyszám:
1. Borsos Máté Levente (Középkerti Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 169
2. Bohutinsky Alexander (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 154
3. Borsó Gergő (Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola) 154
Általános iskolás lányok, légpisztoly húszlövéses versenyszám:
1. Szekeres Zsófia (Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola) 177
2. Cséki Emma (Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola) 174
3. Bohutinsky Elizabet (Hőgyes Endre Gimnázium) 170
Általános iskolás fiúk, légpisztoly húszlövéses versenyszám:
1. Bohutinsky Alexander (Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 177
2. Pető László Rózsa (Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) 174
3. Kaló Balázs (Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola) 168
Középiskolás lányok, légpuska húszlövéses versenyszám:
1. Vágner Lara (Tóth Árpád Gimnázium) 181
2. Bakó Ivett (Északi ASzC Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium) 158
3. Pető Zsófia (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma) 157
Középiskolás fiúk, légpuska húszlövéses versenyszám:
1. Őze Csanád (Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium) 158
2. Papp Levente Boldizsár (Tóth Árpád Gimnázium) 154
3. Drimba Ruben Ruben (Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 150
Középiskolás lányok, légpisztoly húszlövéses versenyszám:
1. Bakó Ivett (Északi ASzC Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium) 153
Középiskolás fiúk, légpisztoly húszlövéses versenyszám:
1. Deák Kevin (Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 165
2. Gönczi Tamás (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma) 162
3. Szincsák Patrik (Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma) 148
Középiskolás lányok, légpisztoly negyvenlövéses versenyszám:
1. Pető Boglárka Pető Boglárka (Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum) 373
2. Szemán Gréta (Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 357
3. Kacsurják Gréta Mercédesz (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája) 326
Középiskolás fiúk, légpisztoly negyvenlövéses versenyszám:
1. Molnár Ádám (Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium) 373
2. Boros Dominik Sándor (Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum) 334
Általános iskolás lányok, légpuska húszlövéses csapatverseny:
1. Debreceni Nemzetközi Iskola (Sofya Dincer, Hudra Bianka, Nagy Inez) 321 kör
Középiskolás lányok, légpuska húszlövéses csapatverseny:
1. Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium (Kelemen Hanna, Kulánda Mira, Bodnár Jázmin) 437 kör
Középiskolás fiúk, légpuska húszlövéses csapatverseny:
1. Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium (Őze Csanád, Nacsa Gábor Vince, Csegezy Zsombor) 450 kör