Debrecenben hangol a világbajnokságra a magyar női junior kézilabda-válogatott
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2018.06.12. 10:45 | Frissítve: 2018.06.13. 12:14
Debrecen - Csütörtöktől szombatig négy válogatott részvételével teszt-tornát rendeznek a Főnix Csarnokban.
A Magyarország-Brazília mérkőzéssel rajtol el a XXI. IHF női junior kézilabda-világbajnokság, melyet július 1. és 14. között rendeznek meg Debrecenben, a Főnix Csarnokban és a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban.
A korosztály idei, debreceni csúcseseménye előtt a magyar, a francia, az ukrán és a holland együttes méri össze tudását a Főnix Csarnokban.
A torna erejét jelzi, hogy a négy válogatott közül egyedül Ukrajna nem kvalifikálta magát a vb-re.
A vasárnap este óta városunkban készülő magyar válogatott - melynek tagja a DVSC-TVP csapatából Pénzes Laura és Tóvizi Petra - a felkészülési tornán előbb az ukránokkal, majd pénteken a jó erőkből álló Hollandiával, míg szombaton a tavalyi Európa-bajnokságon aranyérmes franciákkal mérkőzik meg. A találkozókra a belépés ingyenes.
A magyar válogatott 18 fős kerete:
- Kapusok: Binó Boglárka (Győri Audi ETO), Hlogyik Petra (MTK Budapest), Suba Sára (GVM Europe-Vác)
- Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kuti Bettina (MTK Budapest)
- Jobbátlövők: Klujber Katrin (Dunaújvárosi KKA), Pénzes Laura (DVSC-TVP)
- Irányítók: Lakatos Rita (GVM Europe-Vác), Szabó Kitti (NEKA), Hornyák Bernadett (GVM Europe-Vác)
- Beállók: Giricz Laura (EUbility Group Békéscsaba), Pásztor Noémi (Budaörs), Tóvizi Petra (DVSC-TVP)
- Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Horváth Laura (NEKA), Kácsor Gréta (GVM Europe-Vác)
- Balszélsők: Fodor Csenge (Győri Audi ETO), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
A torna programja:
Június 14.
- 17.30 Magyarország - Ukrajna
- 20.00 Franciaország – Hollandia
Június 15.
- 17.30 Magyarország – Hollandia
- 20.00 Ukrajna – Franciaország
Június 16.
- 10.00 Hollandia – Ukrajna
- 12.30 Magyarország – Franciaország
Csoportbeosztás:
- A-csoport: Magyarország, Norvégia, Montenegró, Brazília, Portugália, Elefántcsontpart
- B-csoport: Oroszország, Dél-Korea, Szlovénia, Kína, Chile, Izland
- C-csoport: Dánia, Hollandia, Románia, Angola, Japán, Paraguay
- D-csoport: Franciaország, Németország, Spanyolország, Horvátország, Egyiptom, Svédország
- Mindegyik hatosból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.
A magyar válogatott csoportmérkőzései a vb-n (Főnix Csarnok)
- Magyarország–Brazília, július 1.
- Magyarország–Elefántcsontpart, július 4.
- Magyarország–Portugália, július 5.
- Magyarország–Montenegró, július 7.
- Magyarország–Norvégia, július 8.
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)