Két napon át tartó hagyományőrzésre készülnek Berettyóújfaluban
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2018.10.10. 10:29 | Frissítve: 2018.10.10. 13:27
A mezőgazdaságban jártas szakemberek sok újdonságot hallhatnak majd az idei Bihari Számadó Napokon, de a helyiek és turisták is találhatnak érdekes programokat.
Október 12-13. között a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi- és Iparkamara főszervezésében rendezik meg a XXI. Bihari Számadó Napokat Berettyóújfaluban. A kiállítást, vásárt, szakmai előadásokat és változatos programokat kínáló rendezvény első napjának délelőttje a szakmai programoké.
A rendezvény megnyitóján és a díjátadó ünnepségen részt vesz Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat elnöke, Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő, Bónácz János, Berettyóújfalu város alpolgármestere, Miklóssy Ferenc, a HBKIK elnöke és Bondár Sándor, a HBKIK Berettyóújfalui Szervezetének elnöke is.
Pénteken és szombaton is szerveznek olyan programokat, amik érdekelhetik a látogatók, így például lesz kézműves divatbemutató, hagyományőrző citerajáték, néptáncműsor, koncertek és tombolahúzás is.
SZAKMAI ELŐADÁSOK
(helyszín: Városi Sportcsarnok, színpad melletti terem)
11:00 Széchenyi Kártya – megoldás vállalkozása pénzügyi problémáira
előadó: Szücsné Banák Krisztina Széchenyi Kártya szaktanácsadó, HBKIK
11:30 Agrártámogatások jelenlegi helyzete, várható agrárkifizetések
előadó: Papp Zsolt főosztályvezető, Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Agrár- és Vidékfejlesztést Támogató Főosztály
12:00 Jogszerű földhasználat a gyakorlatban, egyéb földügyi aktualitások
előadó: Dr. Szentpéteri Tamás referens NAK Hajdú-Bihar Megyei Igazgatóság
12:40 Állófogadás (külön meghívóval)
Október 12. (péntek)
13:30 BSZC Bessenyei György Szakgimnáziuma rendvédelmi bemutatója
14:00 BSZC Nádudvari Népi Kézműves Szakközépiskolája és Kollégiuma divatbemutatója
14:15 Diószegi Kis István Református Általános Iskola és AMI Kacor Citeraegyüttese, Tekergők és Borbolya Néptánccsoportja műsora
14:30 Margittai Gyöngyvetők Néptánccsoport és a Görböc Néptánccsoport (Micske) előadása
15:30 Gáborjáni Hagyományőrző Népzenei Egyesület citerajátéka
16:00 Tatár Árpád és barátai néptáncműsora
16:30 Tombolasorsolás
17:00 Zárás
Október 13. (szombat)
10:00 Tóth Bertalan gitárműsora
10:30 Komádi Mazsorett Csoport bemutatója
11:00 Balogh László és Kovács Lajos zenés előadása
11:30 Másik Oldal Zenekar koncertje
14:00 Berettyóparti Nyugdíjasok Egyesület Senior csoportjának táncbemutatója
14:30 RetroDaddys (Püspökladány) együttes műsora
15:00 Tamota Néptáncegyüttes (Ártánd) előadása
15:30 Sárkányhúzó Zenekar népzenei műsora
16:30 Tombolasorsolás
17:00 A rendezvény zárása
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)