Jelentős változások lesznek a debreceni buszok és villamosok menetrendjében
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2016.06.16. 11:55 | Frissítve: 2016.06.17. 13:00
Debrecen - Megállókat, járatokat neveznek át, a kora hajnali villamosok helyett busz jár majd július 1-jétől. Itt vannak a részletek.
A DKV Zrt. július 1-jétől szinte minden járatra kiterjedően korrigálja járatainak indulási és menetidejét. A Társaság az elmúlt időszak utasszámlálásait, valamint a beérkezett lakossági és munkáltatói igényeket vette figyelembe a módosítás során - hangzott el egy csütörtöki sajtótájékoztatón. Ismét módosul a repülőtéri járat útvonala és elnevezése, valamint egyebek mellett változik néhány megálló elnevezése is.
A menetrend változtatása során egyebek mellett az utóbbi időszakban átprogramozott forgalomirányító jelzőlámpák, kiépített gyalogos átkelőhelyek, kerékpárutak autóbusz-, trolibusz- és villamosjáratokra gyakorolt hatását is figyelembe vette a társaság. A DKV Zrt. a menetidőmérések mellett utasszámlálásokat is végzett, melynek alapján néhány trolibusz és autóbuszjárat esetében a járatszám módosítása vált szükségessé. A teljes körű menetrend-módosításnál a társaság figyelembe vette az elmúlt hónapokban az utasoktól beérkezett észrevételeket is, ezért több vonal esetében módosította a végállomási indulási és érkezési időpontokat.
Új elnevezést kap a reptéri járat
A 44R jelzés tavalyi bevezetése után azt tapasztalták, hogy az utasok többsége tévedésből szállt fel a reptéri autóbuszra, a 44-es autóbusz helyett, mert összetévesztették a járatokat. A félreértések elkerülése érdekében az eddigi 44R jelzésű autóbuszok július 1-jétől változatlan útvonalon, AIRPORT 1 jelzéssel közlekednek.
Az eddigi 44R autóbuszjárathoz kapcsolódóan indított kora hajnali 2-es villamosjáratokat, az alacsony utaslétszám miatt megszünteti a DKV Zrt, helyette AIRPORT 2 jelzéssel, összevont útvonalon autóbuszokat indít a társaság.
Az AIRPORT 2 jelzésű járatok a Repülőtér és a Doberdó utca között közlekednek majd.
Az AIRPORT 2 útvonala mindkét irányban:
Repülőtér bejáró út – Mikepércsi út – Homokkerti felüljáró – Petőfi tér – Piac utca – Széchenyi utca – Tisza István utca – Hatvan utca – Bethlen utca – Mester utca – Csemete utca – Dózsa György utca – Nádor utca – Thomas Mann utca – Mikszáth Kálmán utca – Békessy Béla utca – Kartács utca – Doberdó utca
A menetrendi korrekció keretében, több autóbusz- és villamos-megállóhely elnevezése is módosul:
- Dienes László Gimnázium autóbusz- és villamos-megállóhely neve: Dienes László Középiskola
- Hunyadi János utca autóbusz- és villamos-megállóhely neve: Kölcsey Központ (Hunyadi János
utca)
- Tanítóképző Főiskola autóbusz-megállóhely neve: Kálvin tér
- Campus autóbusz- és trolibusz megállóhely neve: Főnix Csarnok
- Raktár utca autóbusz-megállóhely neve: Salétrom utca
- Vadász utca autóbusz-megállóhely neve: Tégláskert utca
A menetrendváltozás részletei:
Járatszám, menetidő és indulási időpont módosítással érintett vonalak
1-es és 2-es villamos
Szabadnapokon a délutáni időszakban megnövekedett az utazási igény, ezért a villamosok szombaton délután sűrűbben közlekednek.
11-es és 11G jelzésű autóbusz
Az IT Services Hungary Kft. dolgozóinak kérésére a Kenézy Gyula Kórháztól induló 4:33- as 11 G jelzésű járat helyett, a Doberdó utcáról 11-es jelzéssel 4 óra 20 perckor indul autóbusz. Változik a járatok menetideje és egyes indulási időpontok is módosulnak.
16-os autóbusz
A Gyógyszergyár megállóhelyről 7:25-kor induló járatot, kihasználatlanság miatt megszüntetik, de változik a járatok menetideje és egyes indulási időpontok is módosulnak.
17 és 17A jelzésű autóbusz
Az NI Hungary Kft. kérésére tanszünetben, munkanapokon új járatot indítanak a Műanyaggyártól 17A jelzéssel. Indulási időpont: 14:05 Az Ondódiak kérésére 17-es jelzéssel hétvégenként új járat indul a Segner tér és Ondód között, 16 órakor. Mindezek mellett változik a járatok menetideje és egyes indulási időpontok is módosulnak.
33-as és 33E jelzésű autóbusz
A Segner térről 3:56-kor és Nagymacsról 23:12-kor induló 33-as autóbuszok július 1-jétől 33E jelzéssel közlekednek. Tanítási időszakban, munkanapokon a 33E jelzésű autóbuszok a Segner térről eddig 13:30 és 14:30-kor induló járatok helyett 12:50-kor és 16:20-kor, Nagymacsról pedig a 14:55-ös járat helyett 16:45-kor indulnak az autóbuszok. Változik a járatok menetideje és egyes indulási időpontok is módosulnak.
46/46E/46Y-os autóbusz
A Határ úti Ipari Parkban dolgozók hazautazásának megkönnyítése érdekében a Határ útról munkanapokon 16:05-kor induló járatok a továbbiakban 46Y-os jelzéssel közlekednek majd. A Nagyállomásról a Határ úti Ipari Park irányába 46E jelzéssel új járat indul 15:10-kor. Továbbá változik a járatok menetideje és egyes indulási időpontok is módosulnak.
Csak menetidő-korrekcióval érintett vonalak:
18, 21, 24/24Y, 39, 42/42A, 47/47Y
Menetidő-korrekcióval, valamint végállomási indulási időpontváltozással érintett vonalak:
3/3A, 4, 5/5A, 10/10A/10Y, 12, 13, 15/15Y, 18Y, 19, 22/22Y, 23, 23Y, 25/125, 25Y/125Y,
30/30A/30I, 34, 35/35E, 35Y, 36/36E, 36Y, 37, 4/41Y, 43, 44, 45, 48
A 2016. július 1-jétől érvényes autóbusz végállomási menetrendek elérhetőek a www.dkv.hu internetes oldalon, valamint a menetrendváltozásról szóló tájékoztatók megtalálhatóak a járműveken és az állandó bérletpénztárainknál kihelyezett tájékoztató plakáton, valamint a járművek TFT monitorain is.
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)